Dopravníky jsou velkým pomocníkem takřka ve všech odvětvích a to jak u výrobních linek, tak u montážních a kompletačních linek. Lze je použít i při realizaci logistických projektů balících linek a příjmových i expedičních zón skladů.

Pásové dopravníky

Pásové dopravníky jsou určeny k přepravě a vynášení takřka jakéhokoliv sypkého či kusového materiálu různých rozměrů, v provedení přímém i několikrát lomeném, s pásy hladkými nebo doplněnými příčnými žebry pro snadnější vynášení materiálu a produktů. Nosné konstrukce jsou ocelové (lakované), nerezové i z Al profilů.

Pasovy dopravnikPasovy dopravnikPasovy dopravnik

Poháněné pásové oblouky

Pásové oblouky jsou určeny především pro přepravu kusového materiálu ale i tiskovin a časopisů. Umožňují realizaci změny směru dopravy v rozsahu 30° až 210°. Poloha přepravovaného materiálu se nemění v celém úseku dráhy. Konstrukčně je lze upravit i pro přechod s ostrou hranou.

Poháněné pásové obloukyPoháněné pásové obloukyPoháněné pásové oblouky

Modulární článkové a destičkové dopravníky

Tento typ dopravníků nabízí poměrně velkou variabilitu provedení s nosnou konstrukcí ocelovou (lakovanou), nerezovou i z Al profilů. Jsou vhodné nejen v potravinářském průmyslu. Umožňují realizaci přímých úseků (s možností sklonu), stejně jako úseků zatáčkových a provedení lomených. Modulární pásy lze doplňovat i příčnými žebry.

Modulární dopravníkyModulární dopravníkyModulární dopravníky

Válečkové dopravníky

Válečkové dopravníky lze rozdělit na poháněné a nepoháněné, v provedení přímém i obloukovém. Výhodou nepoháněných je jednoduchá konstrukce, univerzální požití (kartony, palety, produkty různých tvarů, …), vysoká spolehlivost, snadná přizpůsobení potřebám zákazníků. Konstrukce dopravníků poháněných je doplněna o hnací jednotku (elektropřevodovku). K pohonu válečků se využívá řetězů, řemenů, řemínků, …

Válečkové dopravníkyVálečkové dopravníkyVálečkové dopravníky

Řemenové a řetězové dopravníky

Použití řemenových dopravníků je vhodné například v automobilové průmyslu pro dopravu nárazníků a podobných produktů. Řemeny mohou být ozubené, ale i v provedení kruhovém, apod. Řetězové dopravníky využívají jak řetězů kovových (válečkových a článkových) – přeprava palet, tak řetězů plastových.

Řemenové, řetězové dopravníkyŘemenové, řetězové dopravníky